מבנה הציפורן

//מבנה הציפורן

חשוב לדעת לפני שעושים בניית ציפורניים או מריחת לק ג'ל!

לציפורן הנשית תפקיד חשוב במראה החיצוני של האישה והרושם אותו היא משאירה אחריה, תפקיד זה מכתיב את התנהלותן של אלפי נשים הדואגות להמשיך ולטפח את ציפורניהן על בסיס קבוע. הבנה של מבנה הציפורן יכול לסייע רבות בטיפול בהן.

אצבעות של ידיים מרוחות בלק אדום

מבנה הציפורן

החומר ממנו עשויות הציפורניים נקרא קרטין, זהו חלבון סיבי הנוצר על ידי הרקמות הקרניות של הגוף, סוג הקרטין המצוי בציפורניים נקרא β קרטין והוא מצטיין בקשיות וחוזק גבוהים. בבסיס הציפורן (מתחת לקפלי העור) נמצא שורש הציפורן אשר בו מתבצע ייצור הקרטין. האזור הבהיר בחלקה התחתון של הציפורן נקרא סהרון והוא גובל בקרומית שתפקידה הוא להגן על שורש הציפורן מפני זיהומים שונים. שאלת מהירות גדילת הציפורניים חוזרת ועולה פעמים רבות שהתשובה על שאלה זו היא אינה קבועה, מהירות גדילת הציפורניים משתנה מאדם לאדם והיא תלויה במאפיינים גנטיים, במאפיינים סביבתיים, בגיל ואפילו בעונת השנה.

קצב גדילת הציפורניים

הקצב הממוצע של גדילת הציפורניים הוא כ – 0.1 מילימטר ליממה, מחקרים מראים כי עיסוק בקלדנות והפעלה מרובה של אצבעות הידיים מאיצה את קצב גדילת הציפורניים, הציפורן בעלת קצב הצמיחה המואץ ביותר היא האמה. בעיות בציפורניים נובעות במרבית המקרים מתזונה לקויה וברוב המקרים קשורות למחסור באבץ, במקרים כאלו מומלץ להעשיר את התפריט היומי במאכלים מן הים, דגנים, קטניות, אגוזים וירקות. תופעה שכיחה נוספת היא הציפורן החודרנית, זהו מקרה שבו גדלה הציפורן אל תוך המצע בו היא נמצאת. מראה הציפורניים ושמירה עליהם היא איננה משימה קלה, הציפורניים חשופות לפגיעות לכל אורך שעות היום והלילה כאשר כל שנותר לנו לעשות הוא לעצב את הציפורניים ולהציגן לראווה בצורה הטובה ביותר שניתן.

קרין תעשה את המלאכה עבורכן, קרין מתמחה בבניית ציפורניים בשיטת קריאייטיב ובמריחת לק ג'ל , קרין מביאה עמה ניסיון רב, ידע ומקצוענות ויחס אישי שעושה את כל ההבדל.

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    By | 2018-04-22T17:01:28+03:00 אפריל 22nd, 2018|בלוג|
    דילוג לתוכן